Dr. Seyit Yılmaz 1979 yılında Targovishte, Bulgaristan’da doğdu..

1989 yılında zorunlu göçe tabi tutularak, 10 yaşında ailesiyle birlikte Adapazarı, Sakarya’ya göç etti. Ortaokulunu Özel Seymen Koleji İzmit’te, Lise eğitimini ise Özel Tansel Koleji Sakarya’da tamamladı.

Küçük yaştan itibaren diş hekimliği mesleğine özel ilgi duyan Dr. Seyit Yılmaz üniversite eğitimine Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde devam etti ve 2003 yılında “Diş Hekimi” olarak mezun oldu. 

Öğrencilik yıllarında çalışmaya başladığı Diş Hekimliği alanındaki mesleki gelişimine önem vererek eğitimine Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde “Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi” Ana Bilim Dalında devam ederek 2008 yılında Bilim Doktoru ve Çene Cerrahisi Uzmanı olarak doktorasını tamamladı.

Dr. Seyit Yılmaz kuruluşunda görev aldığı ve katkı sağladığı Sakarya Özel Ev Diş Polikliniği’nde Çene Cerrahisi Uzmanı olarak çalışmaktadır. Ayrıca 2019-2020 Akademik yılından itibaren Beykoz Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu, Ağız ve Diş Sağlığı bölümünde “Dr. Öğretim Üyesi” olarak ders vermektedir.

2016 yılından itibaren, Zinedent ( Straumann Group) dental implant sisteminin ‘Kilit Fikir Lideri’ pozisyonunda görev alan Dr. Yılmaz, All on Four tekniği üzerine birçok eğitim vermiştir.

Erimiş çenelerde kemik nakilleri konusunda en saygın hocalardan olan Prof. Dr. Fouad Khoury’nin eğitimlerine katılmış ve 2011 yılı itibarı ile Türkiye’de ileri düzeyde kemik nakillerini başarı ile gerçekleştirmektedir. 

Yüz iskeletinin ve çene bozukluklarının düzeltilmesi konusunda, implantlarda geliştirdiği tasarım, teknolojiler ve cerrahi uygulamalardaki başarısıyla tanınan Dr. Seyit Yılmaz 15 yıldır Ağız ve Çene Cerrahisi ile İmplantoloji branşlarının eğitimi, teknik geliştirmesi ve uygulamasında ulusal ve uluslararası platformlarda çalışmalarını sürdürmektedir.

Dr. Seyit Yılmaz ileri seviyede İngilizce ve Bulgarca, ayrıca orta seviyede Rusça konuşmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

© 2019 | Tasarım: Murat Tamcı | Araç | invily.com